İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi ve dental implant uygulamaları, diş kayıplarına bağlı olarak meydana gelen boşlukların doldurulması amacıyla, diş kökünü taklit edebilecek şekilde geliştirilen titanyum vidaların çene kemiği içerisine yerleştirilmesi işlemidir. İşlem ağrısız ve oldukça konforludur. Diş hekimliği, cerrahi işlemle bu işlemi yapar, implant çene kemiğine yerleştirilir. 

İzmir İmplant Tedavisi Sırasında Ağrı Olur Mu?

İmplant İzmir operasyonları lokal anestezi altında yapılabileceği gibi genel anestezi ile de uygulanabilir. Hasta işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Operasyon sonrasında da doktorun önereceği ilaç ve önlemlere konforlu bir tedavi süreci olacaktır. Diş hekiminize tedavi yöntemi hakkında danışabilirsiniz.

İmplant Tedavisinin Avantajları nedir?

Boşluk olan bölgede diş kökünün yerini alan implantlar, alana komşu olan diş dokuları üzerinde işlem yapılmasına gerek duyulmadan, sabit protez tedavileri planlanlanabilmesine olanak tanır. Gerekli durumlarda ise hareketli protezlerin daha konforlu bir şekilde kullanabilmesini sağlamak için destek görevi görerek hareketli protezin en önemli dezavantajı olan stabilizasyon problemini yüksek oranda ortadan kaldırır.

izmir-implant-tedavisi

implant-tedavisi-sirasinda-agri-olur-mu

Her Yaşta İmplant Uygulaması Yapılır mı?

Çene kemiklerinin gelişimi tamamlandıktan sonra, her yaşta implant uygulaması yapılabilse de diş kaybını takip eden en kısa sürede implant tedavisinin planlanması önemlidir. Bölgede uzun dönem tedavinin yapılmaması durumunda çene kemiğinin erimesi, komşu dişlerin devrilmesi ya da karşıt çenede yer alan dişlerin uzaması gibi problemler meydana gelebilir ve bu da ileri dönemlerde ideal izmir implant tedavisinin sağlanmasına engel teşkil edebilir.

İzmir İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplantların yerleştirilmesi operasyonu, implant sayısı ve bölgesine göre değişiklik gösterse de birkaç dakika ile birkaç saat arasındadır. İmplantlar uygulandıktan sonra, implant markasına, kemiğin durumuna ve sahaya bağlı olarak 2-5 ay arasında implantın iyileşmesi beklenir. Ardından protez aşamasına geçilir. Hekim hastanın durumuna bağlı olarak iyileşme sürecini yakından takip eder. İmplant fiyatı işlemin sürecine göre değişmektedir.

İmplant Zararlı Mıdır?

Dental implantlar ileri teknoloji ile üretilen özel materyallerdir. Biyolojik olarak son derece uyumlu ve dirençlidirler. Hemen hemen hiçbir alerjiye yol açmazlar. Sağlığı zararlı bir duruma yol açmazlar.

Ne Aramıştınız?