Sinüs Lifting (Sinüs Tabanı Yükseltme)

Sinüs Lifting (Sinüs tabanı yükseltme) işlemi implant yapılması planlanan üst çene arka bölgede maksiller sinüs nedeniyle yeterli kemik olmadığı durumlarda implantları sağlıklı bir şekilde yerleştirebilmek için uygulanır.

Sinüs Tabanı Yükseltmesi Nasıl Yapılır?

Sinüs Lifting operasyonu uygulamalarında temel olarak iki teknik vardır.

Açık teknikte hekim maksiller sinüs tabanına cerrahi pencere yöntemiyle ulaşır. Sinüs membranını yükseltir ve ihtiyaç varsa kemik grefti materyaller ile doldurur. Uygun durumlarda implantlar aynı seansta yerleştrilir.

Kapalı teknikte implant yerleştirmek için hazırlanan yuvaların içinden sinün tabanı yükseltilir. İmplant tedavisi uygulanır ve aynı seansta yerleştirilir.

sinus-tabani-yukseltmesi

sinus-lifting

Sinüs Tabanı Yükseltme Ağrılı Mıdır?

Sinüs tabanı yükseltme işlemi sırasında uygun anesteziler yapılarak hastanın ağrı duymaması sağlanır. İşlemin ardından hekim gerekli ilaçlar ve dikkat edilecek hususlar konusunda bilgi verir.

Sinüs Lifting İyileşme Ne Kadar Sürer?

Kapalı sinüs lifting işleminde kullanılan materyal ve mevcut kemiğin durumuna göre iyileşme 4-6 ay arasında değişir. Açık sinüs lifting işleminde fazladan bir iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaz sadece implantların osteointegrasyonu beklenir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

gulus-tasarimi
Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı; estetik ve sağlıklı görünmeyen ağız ve diş görüntüsünü iyileştirmeyi …

Devamını Oku
pedodonti
Pedodonti

0-14 yaş arası çocukların diş sağlığıyla ilgilenen birim Pedodonti birimidir. Herhang…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?