Uzm. Dt. Mehmet Soydinç (Ortodonti Uzmanı)

İlk öğrenimini Gaziantep Akyol İlkokulu, orta ve lise öğrenimini Gaziantep Özel Seçkin Koleji Fen Lisesi’nde tamamlamıştır. 2006 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2012 yılında mezun olmuştur. 

2013 yılında Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı sonucunda İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde ‘Ortodonti’ anabilim dalında uzmanlık eğitimine başlamıştır. ‘İskeletsel Sınıf 1, 2, 3 Bireylerin  Ergenlik Öncesi Ve Ergenlik Sonrası Dönemdeki Yüz Yumuşak Doku Konturlarının Streofotogrametri İle İncelenmesi’ konulu uzmanlık teziyle 2018 yılında uzmanlık eğitimini sonlandırmıştır. 

2018-2021 tarihleri arasında Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 3 yıl Ortodonti Uzmanı olarak görev almıştır.

2022 yılında Dentavia Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde kurucu hekim olarak ayrıca Ultimadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Ortodonti Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Orta seviyede İngilizce bilmektedir.  Yurt içi ve yurt dışında birçok kongre ve eğitime katılım göstermiştir. Ortodontide modern yaklaşımlar, güncel tedaviler konusunda uzun yıllar kendisini geliştirmiştir. Geleneksel ortodontinin yanında, şeffaf plaklarla ortodontik tedavi alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği), EOS(European Orthodontic Society) TOD (Türk  Ortodonti Derneği) American Association of Orthodontists (AAO) ve Serbest Ortodontistler Derneği (SOD) Üyesidir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

dt-melis-ari
Dt. Melis Arı

Melis Arı Antalya doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Akdeniz Başarı Koleji’nde, lise …

Devamını Oku
dt-irem-ozen-estetik-dis-hekimi
Dt. İrem Özen (Estetik Diş Hekimi)

Diş hekimi İrem Özen, İstanbul doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Lütfü Banat İlköğre…

Devamını Oku

Ne Aramıştınız?